,,Jsme intradenní obchodníci.“ říká o společnosti Roman Hrubý

sebou, s tímto výnosem a pak si odfrknou. Snažíme se, aby nám šlo o meritum věci, když jsme spekulanti, jsme spekulanti a chceme nejvyšší možný výnos. Nejsme ti, co žijí z poplatků od klientů.

Za výhodné považujeme akcionářskou strukturu, kdy stockx, a.s.  není vlastněna jedním investorem, ale je rozložena mezi poměrně více akcionářů.  Majorita jako taková, vám mění pohled na rozvíjení firmy, a je to jiné i z pohledu onoho kapitálu.

Cíle firemní  jsou ve dvou rovinách :  

1/  Akcie společnosti, se za 10 let budou obchodovat na burze za násobky jm. hodnoty, s pravidelnou dividendovou politikou. Tzn. když akcie má jm, hodnotu 1 000,- kč  umím si představit cenu na burze v rozmezí 7 – 10 tis.  

2/ Výše popsané půjde i bez burzy. Tzn. pravidelná div. politika a možnost odprodeje akcií  zpět  firmě, které bude mít ukotvenou povinnost odkupu ve výši určitého násobku v závislosti na svém hospodaření. 

Inflace v Česku ?  Ta nás neohrožuje, nebude-li 40 % za rok. Do té doby jsme  v zisku.

Přechod Česka na euro?  Ani zde není ohrožení investic/pozic, jsme obchodníci  ze dne na den.

Náklady ?   Budujeme malý, stálý  tým,  platy v závislosti na zisku, obchodovat lze odkud-koli,  a náš  „dealing“  je  jen kancelář,  útulné pracovní místo.  

Vybavení ?  Nedobíháme  prodeje starých technologií, nýbrž jsme u nich plně na špici a máme přesné rozkrokování,  v čase, v týmu. 

Kryptoměny ? Na pozadí nově se rodících digitálních měn, kde obrovskou předností je  jakási  svoboda utváření všeho všemi,  jejich otevřeností pro celý svět,  se může zdát,  že naše pojetí financí rychle stárne a pokud nepřepřáhneme, skončíme na smetišti „dějin“. Ano, ten systém má přínos, přináší mnoho inovací, mnoho produktů, které se mezi sebou předhánějí, konkurují si navzájem jen aby nabídli ty nejlepší možnosti svým klientům.  Já neříkám, že je to špatně, ale čas nastoupit do této řeky v době hledání, a utváření nového řečiště ještě zdaleka nenadešel. 

Systémy ? Nejsou zapouzdřeny samy do sebe, a i když žijí svým vlastním životem, tak  vždy jen nakrátko, nejsou odtržené od reality obchodního světa. Máme pevné jádro i spočítané mantinely.  Plně v protipólu k intradennímu  obchodování. A i  „lockdownu“  potřebujete mít konektivitu a procesy musí běžet .

Tým:  Jsme konzistentní, dost možná stálí a stále se učící,  není potřeba s větším kapitálem větší tým,  ne, přestali bychom se vnímat, mohli bychom tíhnout jeden k druhému a utvářet jiné prostředí než to s tahem na bránu. Baví nás tvořit každý sám za sebe a přitom hrát spolu, týmově a fungovat dobře dohromady. Přesto všechno jsme stále začínající společnost, a nikde není psáno že právě nám to musí vyjít, ne  nemusí.

A ještě jedno ne , nepotřebujeme být všude vidět. Naším cílem je do dvou let zapouzdření a zintenzivnění výnosů jako takových. Kolik umí přinést jedna koruna  puštěná námi na finanční trhy? Dá se z Česka udělat ve světě financí pomyslná „díra?“  Kam nás  pustí velcí hráči  když se jim schováme?   Dost lidí dá přednost před penězi krásným výhledům z okna svého bytu, chalupy a nebo  jenom tak.  A je to třeba kolikrát lepší.  Nic-méně  po covidu se ve světě   otevřou nová finanční řečiště, a i když i zde budou poražení, my pevně doufáme, že společně zvítězíme.  

Roman Hrubý