Často kladené otázky

Alternativní investiční fond STOCKX FUND byl založen z důvodu plánovaných cílů společnosti mezi, které patří například správa většího finančního kapitálu pod dohledem ČNB.

Každá brokerská společnost má poskytovatele likvidity a ten určuje kdy bude dané podkladové aktivum obchodovat a kdy ne. Například Dow Jones otevírá v USA v 15:30 našeho času, ale i přesto umožňují brokerské společnosti obchodovat toto aktivum i od 1:00 do 23:00. Máme zde otevření Londýnské burzy v 9.00 našeho času. I zde je vidět zvýšená volatilita na akciovém indexu Dow Jones, obchodují ho obchodníci po celém světě, takže to není záležitost jen brokera.

Klient neplatí žádné poplatky, v případě že investuje do investičního fondu STOCKX FUND. Veškeré poplatky spojené s reálným obchodováním na burze si společnost stockX a.s. platí v rámci své režie. Standardní poplatky jsou spread, to je poplatek za otevření obchodu, swap – poplatek za držení podkladového aktiva přes noc, přes víkend je swap trojnásobný, jako za tři dny. Spread a swap jsou zanedbatelné poplatky oproti tomu, jaký zisk dokáže vytvořit automatický nebo poloautomatický obchodní systém. Spread je většinou cca 0,02 % z velikosti obchodního účtu, swap je také cca 0,02%, někdy může být účtován tzv. commission poplatek komise, nějaký paušál, tyto obchodní účty nepoužíváme, případně na těchto účtech je většinou nižší nebo nulový spread.

Máme podíl 50% ze zisku, který realizujeme vlastní formou investičních strategií.

Aktuálně máme reálné obchodní účty u XTB, AdmiralMarkets, Bossa.

Hlavním cílem společnosti je vytvářet zisk v rámci burzovních obchodů a inovovat vlastní investiční strategie. Dalším cílem společnosti je zvyšování finančního kapitálu v rámci investičního fondu STOCKX FUND.