Opět vyděláváme

Hezký den přátelé.

Evropská unie včera rozhodla, že Británii poskytne ještě dva týdny k tomu, aby schválila původní dohodu s EU. V případě jejího opětovného neschválení pak zemi hrozí buď tvrdý brexit, nebo mnohem delší odložení brexitu, než původně požadované tři měsíce. Libra zatím zůstává docela stabilní, i když včera začala znovu mírně slábnout poté, co Bank of England znovu zdůraznila vysokou nejistotu ohledně dalšího ekonomického výhledu.

Na ostatních trzích ale panuje optimismus. Po středečním Fedu, který přispěl k prudkému snížení amerických výnosů, včera americké indexy dokázaly znovu růst, když jen S&P500 přidal více než procento. Své středeční ztráty pak začal umazávat také americký dolar, který se vůči euru vrátil zpět pod 1,14 EURUSD.

Dnes nás  čekají dvě fundamentální zprávy, které mohou mít vliv na akciový index Dow Jones:

  • 14:45 Americký PMI (malý dopad)
  • 15:00 Americké prodeje domů (malý dopad)

Nás hlavně zajímá akciový index Dow Jones, který byl v minulém týdnu poměrně nervózní, takže jsme utržili sedm ztrát za sebou. Tento týden naopak automatický obchodní systém uzavřel několik ziskových obchodů za sebou.

Konkrétně tedy automatický obchodní systém uzavřel 9 ztrátových a 8 ziskových obchodů. Obchodní účty nebyly nijak zásadně ohroženy. Když jsme utržily 7 ztrátových obchodů za sebou, tak náš účet klesl o 5%. To je hlavně díky správnému position sizingu, tedy správnému nastavení velikosti obchodní pozice. Automatický obchodní systém stockX velikost obchodní pozice sám přepočítává dle velikosti obchodního účtu.

Od posledního článku máme zatím ztrátu 5% na prvním obchodním účtu.

Na druhém obchodním účtu je ztráta 2%  a na třetím obchodním účtu je ztráta cca 2,5%.

Aktuální zhodnocení na prvním reálném účtu od 10.10.2018 je 61,01%. 

Aktuální zhodnocení na druhém reálném účtu od 21.1.2019 je 6,06%. 

Aktuální zhodnocení na třetím reálném účtu od 19.2.2019 je -4,26%.